Zobrazit bez diakritiky
Zvolený jazyk: Čeština   English> Penzion Stará celnice Hlučín - Zobrazit stránky v anglickém jazyce.   Deutsch> Penzion Stará celnice Hlučín - Zobrazit stránky v německém jazyce   Slovenština> Penzion Stará celnice Hlučín - Zobrazit stránky ve slovenském jazyce   Español> Penzion Stará celnice Hlučín - Zobrazit stránky v Španělském jazyce    Mapa hotelu
MENU

Doporučte tyto stránky:
Adresa:
Penzion Stará celnice
Celní 5/ 407
Hlučín 74801
Česká Republika

Aktuální počasí:
Penzion Stará celnice ubytování Hlučín Aktuální počasí: částečně oblačnoDenní tepl.: 4 °C
Noční tepl.: 0 °C
Vítr: 16 m/s


 

*** Penzion Stará celnice ubytování Hlučín

Penzion Hlučín Stará celnice Penzion Stará celnice ubytování Hlučín se nachází v blízkosti Hlučínského jezera, což je ideální místo k rekreaci a ke zpříjemnění volného času především v letních měsících.

Penzion Stará celnice Hlučín ubytování :
Nabízíme Vám ubytování ve třech apartmánech v podkroví s výhledem na okolní krajinu. Jeden apartmán je 2-lůžkový  a dva apartmány jsou 4-lůžkové . V ceně je zahrnuta také snídaně. Ke každému apartmánu je možno na přání dodat přistýlku.

Penzion Hlučín ubytování Stará celnice restaurace :
Součástí penziónu je také PIZZERIE a dřevem obkládaná restaurace s krbem. Nabízíme Vám nejen domácí kuchyni, ale i hlučínské speciality.

Penzion Hlučín ubytování Stará celnice město Hlučín :
Nejstarší dějiny města Hlučín, kde se nachází penzion Stará Celnice je třeba hledat na listinách o hradu Landeku, neboť město v těchto nejstarších dobách k tomuto hradu náleželo. Předpokládá se, že zakládací listinu vydal český král Přemysl Otakar II. K založení města Hlučína došlo pravděpodobně v roce 1256, kdy český král přijel na Opavsko aby se zúčastnil v Opavě obecního sněmu, na kterém se mino jiné též řešily pohraniční spory mezi Moravou a knížectvím polským. Spory o rozsáhlé lesy a vesnice jež existovaly mnoho let, a proto se hledaly cesty, jek vyřešit tento pohraniční spor mírovou cestou. Král se zdržel na Opavsku v měsíci červnu a červenci roku 1256 a této královy přítomnosti bylo jistě využito k vydání zakládací listiny města. Protože tato listina se nedochovala, nemůžeme říci o jeho založení nic bližšího.

Nejstarší dochovaná listina je z 28. ledna 1303, která jasně dává najevo že Hlučín je městem, že má svého fojta, právo vlastní a řemeslníky. V této listině landecký pán, pán našeho města Siegfrid (Žibřid) Baruch potvrzuje městu vlastnictví pastvin při řece Opavici, zvaných "Granysyna = Hraničina", které již dříve král Přemysl Otakar II. městu daroval.

Penzion Hlučín Stará celnice - K hotelu přísluší parkovištěPenzion Hlučín Stará celnice - disponuje restauracíPenzion Hlučín Stará celnice -  je k dispozici letní terasaPenzion Hlučín Stará celnice - přijímá creditní karty Eurocard/MastercardPenzion Hlučín Stará celnice - přijímá kreditní karty VISAPenzion Hlučín Stará celnice - přijímá kreditní karty American ExpressPenzion Hlučín Stará celnice - přijímá kreditní karty JCBPenzion Hlučín Stará celnice - přijímá kreditní karty Diners Club InternationalPenzion Hlučín Stará celnice - Televize umožňuje příjem satelitních programůPenzion Hlučín Stará celnice - Pokoje jsou vybaveny televizoremPenzion Hlučín Stará celnice - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPenzion Hlučín Stará celnice - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouPenzion Hlučín Stará celnice - na pokojích je telefon
Email: pension-Hlucin-Stara-celnice@cz-hotel.eu  

  Ubytování Hotely penzionyUbytování Moravskoslezský kraj Ostravský  Hotely v ČRHotely Moravskoslezský kraj Ostravský  Ubytování